X Bugojansko lutkarsko bijenale

Bugojno 2019.

 

Ponedjeljak, 09.09.

 

Umjetnička galerija KSC Bugojno, 16,00 sati

-          Svečano otvaranje

-          Otvaranje izložbe “MASKE” Salihe Hajrić

 

Pozorišna dvorana – kamarna scena, 16,30 sati – prateći program

-          Umjetnička akademija u Osijeku

“PLETI MI, DUŠO, SEVDAH”

Mentorice: doc.art. Maja Lučić Vuković, doc. art. Tamara Kučinović

 

Mala sala KSC Bugojno, 17,30 sati

-          Okrugli sto

 

Mala sala KSC Bugojno 19,00 – 21,00 sati

-          Radionica „Manipulacija lutkom i analiziranje njenih mogućnosti“ 

Predavač: Maja Lučić Vuković

 

Utorak, 10.09.

 

Mala sala KSC Bugojno 9,00 – 11,00 sati

-          Radionica „Manipulacija lutkom i analiziranje njenih mogućnosti“ 

 

Pozorišna dvorana KSC Bugojno – 11,00 sati – takmičarski program

-          Pozorište mladih Novi Sad

„ZATVORENIK I ŠESTOPRSTI”

Reditelj: Dimitrij Vihreckij

 

Mala sala KSC Bugojno, 12,00 sati

-          Okrugli sto

 

 

Mala sala KSC Bugojno 16,00 sati

-          Dječije kazalište Branka Mihaljevića u Osijeku – takmičarski program

“NEZABORAVAK”

Reditelj: Petar Kus

 

Mala sala KSC Bugojno, 17,00 sati

-          Okrugli sto

 

Mala sala KSC Bugojno 19,00 – 21,00 sati

-          Radionica „Manipulacija lutkom i analiziranje njenih mogućnosti“ 

 

Srijeda, 11.09.

 

Mala sala KSC Bugojno 09,00 – 11,00 sati

-          Radionica „Manipulacija lutkom i analiziranje njenih mogućnosti“ 

 

Mala sala KSC Bugojno 11,00 sati

-          Mini teatar Ljubljana

„KORENČKOV PALČEK“,

Reditelj: Robert Waltl

 

Mala sala KSC Bugojno 16,00 sati

-          Eko Art Bugojno

„ŽABAC I STRANAC“,

Voditeljice procesa/mentorice: Azra Huskić i Sanja Krnjajić

 

Mala sala KSC Bugojno 17,00 sati

-          Okrugli sto: „Bijenale jučer, danas, sutra...“

 

Mala sala KSC Bugojno 19,00 – 21,00 sati

-          Radionica „Manipulacija lutkom i analiziranje njenih mogućnosti“ 

 

Četvrtak, 12.09.

 

Mala sala KSC Bugojno  09,00 – 11,00 sati

-          Radionica „Manipulacija lutkom i analiziranje njenih mogućnosti“ 

 

Pozorišna dvorana KSC Bugojno, 11,00 sati – takmičarski program

-          Teatar za decu i mladinci Skoplje

„TOBI”

Reditelj: Dragoslav Todorović

 

Mala sala KSC Bugojno, 16,00 sati – takmičarski program

-          Lutkarsko kazalište Mostar

„ZMAJ I PRINCEZE”

Reditelj: Kyiriakos Argyropulos i Stanislav Stanev

 

Mala sala KSC Bugojno, 17,00 sati

-          Okrugli sto

 

Mala sala KSC Bugojno 20,00 sati

-          Akademija scenskih umjetnosti Sarajevo – Odsjek dramaturgije

Scensko čitanje lutkarskog teksta studenta

 

Petak, 13.09.

 

Mala sala KSC Bugojno 10,00 sati

-          Prezentacija radionice „Manipulacija lutkom i analiziranje njenih mogućnosti“ 

Predavač: Maja Lučić Vuković

 

Pozorišna dvorana KSC Bugojno, 11,00 sati – takmičarski program

-          Dječije pozorište Republike Srpske, Banja Luka

„MAČAK U ČIZMAMA“

Reditelj: Todor Valov

 

Mala sala KSC Bugojno, 12,00 sati

-          Okrugli sto

 

Mala sala KSC Bugojno 16,00 sati

-          Akademija umjetnosti Banja Luka – Smjer dramaturgije

Scensko čitanje lutkarskog teksta studenta: Ognjen Bogdanović

 

Mala sala KSC Bugojno18,00 sati

-          Akademija scenskih umjetnosti Sarajevo – Odsjek dramaturgije

Scensko čitanje lutkarskog teksta studenta

 

Mala sala KSC Bugojno 19,30 sati

-          Dodjela nagrada i zatvaranje Bijenala