47. Teatarski festival BiH FEDRA 2019,

Bugojno, 13.07.-20.07.2019.

PROGRAM

 

Subota, 13.07.2019.

19,30 Otvaranje izložbe „FEDRAŠI NA SCENI“ Huseina Šljive, Hol KSC Bugojno

20,00 Svečano otvaranje Festivala, Pozorišna dvorana

20,15 Teatar “Total” Visoko “PROFESIONALAC” (Dušan Kovačević), režija: Jesenko Muzaferija i ansambl predstave, Pozorišna dvorana

22,00 Okrugli sto

 

Nedjelja, 14.07.2019.

11,00 Predstava za djecu: Dječija dramska skupina HKUD Didak Gradnići „KAOS PRIJE PREMIJERE“, režija: Andrijana Zubac, Pozorišna dvorana

11,00 i 17,00 „Gluma”, radionica, voditeljica: Slađana Zrnić

20,30 JU Centar za kulturu Zavidovići „IFIGENIJA“ (po motivima drame Lane Šarić „Ifigenija“), režija, adaptacija, koncept prostora, izbor muzike: Sanela Ahmić i Alma Osmanović, Pozorišna dvorana

22,00 Okrugli sto

 

Ponedjeljak, 15.07.2019.

11,00 i 17,00 „Gluma”, radionica, voditeljica: Slađana Zrnić

20,30 DIS – Pozorište mladih Banja Luka „ZAKON ZA GULIVERA”, (po motivima romana „Guliverova putovanja“ Džonatana Svifta), autor teksta i režija Ognjen Bogdanović, Pozorišna dvorana

22,00 Okrugli sto

 

Utorak, 16.07.2019.

11,00 DP Eko Art Bugojno, predstava za djecu „ŽABAC I STRANAC“, voditeljice procesa/mentorice: Azra Huskić, Sanja Krnjajić, Mala sala

11,00 i 17,00 „Gluma”, radionica, voditeljica: Slađana Zrnić

20,30 Pozorište Travnik „F.K.P.“ (Rusmir Agačević Rus), režija: Roberto Rifi Zahirović, Pozorišna dvorana

22,00 Okrugli sto

 

Srijeda, 17.07.2019.

11,00 Teatar FEDRA Bugojno, predstava za djecu „JEZIK JE NAJJAČE ORUŽJE“, režija: Ajla Kurtović, Mala sala

11,00 i 17,00 „Gluma”, radionica, voditeljica: Slađana Zrnić

20,30 HKUD “Dinara” Livno Kazališna scena CLEUNA, „NEBODER” (Lana Šarić), režija: Dinko Periša, Pozorišna dvorana

22,00 Okrugli sto

 

Četvrtak, 18.07.2019.

11,00 i 17,00 „Gluma”, radionica, voditeljica: Slađana Zrnić

19,00 DP Eko Art Bugojno, scena mladih, „KUT I JA“, voditeljica procesa: Sanja Krnjajić, Mala sala

20,30 Gradsko pozorište Trebinje “JEDAN SLUGA, A DVA GOSPODARA”(Carlo Goldoni), režija i adaptiacija: Željko Milošević, Pozorišna dvorana

22,00 Okrugli sto

 

Petak, 19.07.2019.

11,00 i 17,00 „Gluma”, radionica, voditeljica: Slađana Zrnić

19,00 Dramski studio Ludens teatra, skupina Kaotis teatralis „ISPOD POVRŠINE“, kolektivni autorski rad skupine, Pozorišna dvorana (Koprivnica, Hrvatska)

20,30 Teatar FEDRA Bugojno „NOĆ KAD SE” (po jednočinkama Muze Pavlove), režija: Marko Vukosav, Mala sala

22,00 Okrugli sto

 

Subota 20.07.2019.

11,00 Prezentacija radionica „Gluma”, voditeljica: Slađana Zrnić, Mala sala

19,00 Akademija scenskih umjetnosti Sarajevo/Kamerni teatar 55 „SLAVNA FLORENS“, režija: Admir Glamočak, Pozorišna dvorana

20,30 Dodjela Nagrada i zatvaranje Festivala, Pozorišna dvorana